Logo Myjnia Estyma

Posiadając samochód stajemy przed różnymi wyborami. Jednym z nich jest to jaką powłokę na niego nałożyć. Zapewnia ona naszemu autu ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a w niektórych przypadkach chroni przez zarysowaniami. Przyjrzyjmy się powłoce kwarcowej i ceramicznej, które to od tradycyjnego wosku są zwyczajnie trwalsze i skuteczniejsze.

Powłoka kwarcowa

Jest to na pewno oferta tańsza. Rynek przepełniony jest różnego rodzaju powłokami kwarcowymi i nie sprawi nam problemu znaleźć dla siebie najodpowiedniejszą.

Zabezpiecza ona lakier, nadaje mu połysku, a kolor nabiera głębi. Utrzymuje się aż do roku. Dzięki efektowi hydrofobowemu nasz samochód będzie czystszy przez dłuższy czas. Łatwiej będzie nam też usunąć zabrudzenia z karoserii.

Powłoka ceramiczna

Tutaj ceny są wyraźnie wyższe. Tej usługi nie wykonamy już samodzielnie, oferują ją studia detailingowe. W tym przypadku powłoka taka może nam posłużyć nawet przez 5 lat! Podobnie jak kwarc podkreśla głębie koloru i nadaje błysku w naszym lakierze, lecz robi to znacznie wyraziściej.

Tak jak wspominałem wyżej, powłoka ceramiczna pozwala nam uchronić naszą karoserię przed drobnymi uszkodzeniami. Osiąga twardość 9H, przez co zapewnia ochronę lakieru przed mikrorysami i działaniem tępych narzędzi.

Podróże po polnych czy leśnych ścieżkach i kontakt naszego samochodu z np. gałęziami nie zostawią śladu lub będzie on znacznie mniej wyraźny. Jest odporniejszy na zabrudzenia co bardzo pomaga w odświeżaniu wyglądu naszego samochodu (większość defektów na lakierze powstaje przez nieprawidłowe czyszczenie).

            Warto też wspomnieć, że jest ona odporna na

  • substancje żrące
  • bardzo wysokie temperatury
  • zimowe płyny do spryskiwaczy

Co wybrać?

Wszystko jest zależne od tego, czego oczekujemy. Jeśli stawiamy na krótkotrwały efekt i nie chcemy przepłacać, to kwarc będzie idealny. Jednak jeśli szukamy czegoś na lata, co nie tylko podniesie estetykę naszego auta, ale też będzie je chronić, to powinniśmy postawić na ceramikę.