Logo Myjnia Estyma

Troska o środowisko może odbywać się na wielu płaszczyznach, a o naturę dbać można także wtedy, kiedy myjemy samochód! Ekologiczne myjnie samochodowe stają się coraz popularniejsze i nic dziwnego. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jakie są cechy myjni ekologicznych? Dlaczego warto z nich korzystać przy myciu auta?

Myjnia ekologiczna, czyli jaka?

Samochodowa myjnia ekologiczna przede wszystkim zużywa znacznie mniej wody, niż tradycyjna. Jak ograniczane jest zużycie wody? W myjniach ekologicznych korzysta się z mycia ręcznego, które jest bardziej efektowne przy mniejszej ilości zużytej wody, lub korzysta się z pary wodnej, która ma wysoką temperaturę i pozwala na mycie samochodu nawet bez konieczności użycia detergentów.

Cechami myjni ekologicznych jest wysoka skuteczność i dobre efekty, bez problemów można mieć idealnie czysty samochód, a tym samym zadbać o środowisko. W eko myjni można umyć zarówno karoserię, jak i podwozie samochodu.

Zalety korzystania z ekologicznej myjni

Korzystanie z ekologicznego rozwiązania ma wiele plusów. Największe zalety myjni ekologicznej, to:

  • Mniejsze zużycie wody - myjnia ekologiczna to miejsce, w których samochód może zostać idealnie wyczyszczony z użyciem mniejszej ilości wody, niż w przypadku myjni bezdotykowej czy samoobsługowej. Ta wiadomość na pewno ucieszy osoby, które dbają o środowisko.
  • Mniejsze zużycie detergentów - w ekologicznej myjni użycie środków myjących jest nieporównywalnie mniejsze niż w innych myjniach. Detergenty mogą negatywnie wpływać na środowisko naturalne, więc im mniej ich używamy, tym lepiej!
  • Dokładne mycie - ekologicznie nie oznacza gorzej. Myjnie ekologiczne myją równie dokładnie, co tradycyjne, a czasami nawet lepiej! W myjni ekologicznej można zlecić dokładną usługę, w skład której wchodzić będzie ręczne mycie nadwozia, mycie elementów podwozia, mycie dywaników, hydrowosk, wycieranie karoserii czy mycie szyb.
  • Szybkie mycie - myjnia ekologiczna wcale nie oznacza tego, że mycie samochodu trwa długo. Ekologiczne mycie jest szybkie i skuteczne!