Logo Myjnia Estyma

Powłoka ceramiczna wynosi maksymalnie 5 mikronów i rysuje się tak samo jak lakier, dlatego wymaga prawidłowej konserwacji, aby mogła na długo nam posłużyć.  Jak każda warstwa ochronna, tak i powłoka ceramiczna ulega stopniowemu zużyciu. Nieodpowiednia pielęgnacja prowadzić może w linii prostej do powstawania rys oraz pęknięć lakieru. Z czasem straci on też swój blask i zmatowieje. Można temu zapobiec dbając regularnie o trwałość powłoki ceramicznej. Zdradzamy, czym powinna się charakteryzować prawidłowa konserwacja powłoki ceramicznej. 

Co szkodzi powłoce ceramicznej

Sposób użytkowania samochodu ma niebagatelny wpływ na jakość powłoki ceramicznej. Trudne warunki atmosferyczne, nagłe zmiany temperatur, to tylko kilka z zagrożeń, jakie mogą uszkodzić warstwę lakieru. Należy także pamiętać, że myjnie automatyczne także nie poprawiają kondycji powłoki ceramicznej. Nieodpowiednio dobrane preparaty i nieumiejętny sposób ich nałożenia są zgubne dla ceramiki. Warto zatem poradzić się specjalistów, którzy wiedzą jak zadbać o właściwe pielęgnowanie aut. 

Jak myć powłokę ceramiczną

Powłokę ceramiczną należy myć regularnie, ponieważ mycie "odtyka" pory powłoki ceramicznej. Pozwala to na długie działanie hydrofobowe. Powłoka ceramiczna ma za zadanie ochronić nowe "ekologiczne" miękkie lakiery przed: promieniami UV, agresywną chemią, sokami z drzew i szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi oraz solą drogową. Decydując się na umycie auta z powłoką ceramiczną, powinno się robić to w profesjonalnych myjniach. W ten sposób nie naruszymy warstwy lakieru i pozbędziemy się największego brudu. Do mycia auta powinno używać się specjalnych szamponów przeznaczonych do powłok ceramicznych. Dobrze pozostawić pielęgnację naszego auta specjalistom, którzy usuną zanieczyszczenia i doradzą jak pielęgnować powierzchnię pokrytą powłoką ceramiczną. Zachęcamy, aby udali się Państwo do myjni takiej jak nasza, specjalizującej się w myciu różnych rodzajów powłok, posiadamy w swojej ofercie myjnię ciśnieniową, konserwację i suszenie.