Logo Myjnia Estyma

Mycie pojazdu można porównać do zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, które mają miejsce w domowej łazience albo podczas godzinnej wizyty w salonie kosmetycznym. Idąc tym tropem, auto detailing trzeba przyrównać do kilkudniowej wizyty w Spa, podczas której specjaliści troskliwie i kompleksowo dbają o nasze ciało. Wyjaśniamy, w jaki sposób auto detailing odróżnia się od mycia samochodu.

Standardowe i innowacyjne metody mycia pojazdów

Sprawdzonym sposobem pozbycia się zabrudzeń jest skorzystanie z profesjonalnej myjni samochodowej. Kierowcy mają do dyspozycji usługę ręcznego mycia: podczas godzinnego „zabiegu” pracownicy czyszczą pojazd, myją nie tylko karoserię, ale i podwozie oraz silnik. Czynnościom pielęgnacyjnym poddawane jest także wnętrze auta, tapicerka oraz szyby. Nasi klienci mogą wybrać metodę mycia samochodu: tradycyjną lub skorzystać z innowacyjnego sposobu czyszczenia auta przy użyciu pary pod wysokim ciśnieniem. Do ich dyspozycji są ponadto stanowiska na myjni bezdotykowej, czynnej całą dobę.

W jakich sytuacjach skorzystać z usług studia autodetailingowego?

Auto detailing (lub car detailing) to pojęcie opisujące serię czynności obejmujących czyszczenie, konserwację oraz renowację samochodu. Zabiegi pielęgnacyjne trwają zwykle kilka dni i obejmują karoserię, podwozie, silnik oraz wnętrze pojazdu. Specjaliści nie tylko myją samochód, ale usuwają rysy, zadrapania oraz wgniecenia w lakierze. Zabieg pozwala uzyskać samochód przypominający do złudzenia fabrycznie nowy egzemplarz. Efekt „wow” jest osiągany także we wnętrzu. Tapicerka i elementy wyposażenia są drobiazgowo czyszczone przy użyciu profesjonalnych środków. Fachowcy potrafią usunąć z pozoru trwałe zabrudzenia, w miarę możliwości niwelują defekty i uszkodzenia związane z używaniem samochodu. Z takich usług korzystają właściciele nowych pojazdów oraz używanych samochodów. To sposób, aby podnieść wartość rynkową auta przed sprzedażą albo przywrócić mu dawny blask i uprzyjemnić sobie podróżowanie. Taka forma dbania o samochód będzie odpowiednia dla perfekcjonistów, którym drobne rysy na lakierze czy plamy na tapicerce skutecznie psują radość z jazdy samochodem. Usługę zlecajmy jednak doświadczonym firmom, które posiadają specjalistycznych sprzęt oraz wiedzę na temat specyfiki pielęgnacji pojazdów.