Logo Myjnia Estyma

Zabiegamy o to, aby karoseria naszego pojazdu była dokładnie wyczyszczona, pięknie się błyszczała i nie pojawiały się na niej żadne nieestetyczne rysy. Czy z taką samą dbałością podchodzimy do podwozi swoich aut? A przecież podwozie to jeden z najistotniejszych elementów każdego auta, a jednocześnie najbardziej narażony na działanie różnorodnych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Przykładowo, zimą to właśnie na podwoziu osadza się najwięcej zanieczyszczeń, błota, soli i innych środków chemicznych, które bezpośrednio przyczyniają się do powstawania korozji. Poważniejsze usterki podwozia mogą nas sporo kosztować. Zatem, o ile czyszczenie podwozia wykonywane nie jest stricte ze względu na walory estetyczne, o tyle ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania pojazdu.

Gdzie i jak czyścić podwozie samochodu?

Co to tego, że podwozie musi być regularnie czyszczone, zapewne wszyscy jesteśmy zgodni. Teraz pojawia się pytanie, gdzie i w jaki sposób je myć. Czy można to zrobić samodzielnie? Teoretycznie tak, ale ciężko będzie nam dokładnie umyć podwozie pojazdu samemu. Zazwyczaj nie posiadamy odpowiedniego najazdu czy kanału z odprowadzaniem wody. Po pierwsze, w większości przypadków nie jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić auta od spodu (nawet przy użyciu zwykłego podnośnika), po drugie - mycie samochodów na parkingach czy przydomowych podwórkach jest niezgodne z prawem. Nasz wysiłek może się więc mijać z celem. Co zatem zrobić?

Najlepiej udać się na myjnię ręczną, która oferuje czyszczenie podwozia. W Lublinie jest to Myjnia Estyma, która świadczy usługi tego rodzaju. Jest to szczególnie ważne po zimie, kiedy podwozie było najbardziej narażone na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim soli i środków chemicznych. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich na myjni automatycznej, więc myjnia ręczna jest najlepszym rozwiązaniem. Usługi tego rodzaju są nieco droższe, ale pamiętajmy, że jeśli nie pozbędziemy się zanieczyszczeń z podwozia, ryzykujemy pojawieniem się korozji, której usunięcie będzie nas znacznie więcej kosztować. A w myśl starej, dobrze znanej zasady: lepiej (i taniej) zapobiegać niż leczyć.

Mycie podwozia na myjni ręcznej

Mycie podwozia na myjni ręcznej najczęściej przebiega z zastosowaniem specjalnie wyprofilowanej lancy, które pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Podczas czyszczenia podwozia wykorzystuje się specjalne środki czyszczące i kosmetyki samochodowe, które pozwalają skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia, a jednocześnie wykazują właściwości pielęgnacyjne i ochronne. Profesjonalne mycie podwozia na myjni ręcznej eliminuje ryzyko ewentualnych uszkodzeń, które mogłyby powstać na najbardziej wrażliwych elementach, takich jak alternator czy elektronice samochodowej. A jeśli już zdecydujemy się na mycie podwozia w myjni ręcznej, warto dodatkowo skorzystać z usługi profesjonalnego czyszczenia silnika.