Logo Myjnia Estyma

Skórzana tapicerka chyba od zawsze kojarzyła się z luksusem i prestiżem. W praktyce nie tylko najzamożniejsi decydują się na “skórę” w samochodzie. Tak naprawdę to rozwiązanie ma szereg istotnych zalet, które doceniane są przez liczne grono entuzjastów skórzanych tapicerek.

Aby jednak przez długi czas cieszyć się estetycznym wykończeniem wnętrza pojazdu, trzeba odpowiednio dbać i konserwować skórzaną tapicerkę. Powinieneś o tym pamiętać, jeśli posiadasz lub zamierzasz kupić pojazd tak wykończony wewnątrz. W innym przypadku bardzo szybko może dojść do poważnych pęknięć i pęknięć, a nasza tapicerka nie dość, że nie będzie się dobrze prezentować, to jeszcze straci swoje najważniejsze właściwości użytkowe.

Jakie są zalety tapicerek skórzanych?

Zwolennicy skórzanych tapicerek w samochodach mogą wymienić mnóstwo różnorodnych argumentów potwierdzających, że jest to rozwiązanie najważniejsze z możliwych. Przeciwnicy “skóry” również mają swoje opinie na ten temat, z którymi także trudno się nie zgodzić. Jedno jest pewne: skórzana tapicerka ma swoje dobre i złe strony, dokładnie tak samo, jak każde inne rozwiązanie.

Z naszej perspektywy, jako osób zupełnie bezstronnych, skórzana tapicerka to przede wszystkim łatwość w usuwaniu różnego rodzaju bieżących zabrudzeń, do których może dojść podczas podróży. W większości przypadków wystarczy wilgotna szmatka, aby pozbyć się brudu. Tutaj jednak należy dodać, że ta zasada dotyczy przede wszystkim skóry w ciemnym odcieniu, ponieważ biała skóra jest podatna na plamy.

Konserwacja skórzanej tapicerki w samochodzie - czy warto to robić samodzielnie?

Podczas samodzielnego czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki tak naprawdę jesteśmy w stanie pozbyć się powierzchniowych mankamentów, tj. niewielkich zabrudzeń czy kurzu. Niestety trudno będzie we własnym zakresie usunąć poważniejsze zabrudzenia. Dodatkowo należy pamiętać, że skórzana tapicerka to wartościowa rzecz, a użycie niewłaściwych preparatów konserwacyjnych może doprowadzić do poważnych konsekwencji w postaci trwałych plam, odbarwienia itp. Co więcej, w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie usunąć różnego rodzaju mikropęknięć, załamań czy zadrapań. Jeśli chcemy przywrócić blask naszej tapicerki, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów.

Specjaliści w Myjni Estyma w Lublinie zapewniają fachowe czyszczenie i impregnację skórzanej tapicerki. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjną pozwalają skórze odzyskać dawną miękkość i blask. Materiał jest zabezpieczony przed wysychaniem i pęknięciami. Jest to możliwe za sprawą nowoczesnych preparatów wysokiej klasy, które po umiejętnym nałożeniu zapewniają wyjątkową gładkość i odpowiednią przyczepność.