Logo Myjnia Estyma

Powłoka lakiernicza na naszym pojeździe jest narażona na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych przez cały rok, niezależnie od specyfiki użytkowania auta. Metod zabezpieczania pojazdu jest wiele, ale ostatnimi czasy największym zainteresowaniem cieszy się powłoka ceramiczna na samochód. Czym wyróżnia się to rozwiązanie i gdzie tkwi tajemnica jego skuteczności?

Skuteczność powłoki ceramicznej na samochód

Powłoka ceramiczna na samochód to skuteczna powłoka ochronna. Tworzą ją zaawansowane preparaty chemiczne do nakładania bezpośrednio na lakier, które tworzą grubą i twardą warstwę, zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Warto pamiętać, że stosowanie powłok ochronnych na lakier ma bardzo duże znaczenie dla trwałości pojazdu. Pamiętajmy, że w środowisku istnieje bardzo wiele zjawisk i substancji, które negatywnie wpływają na stan naszego samochodu. Jest to m.in. promieniowanie UV, ptasie odchody, kwaśne deszcze, sól drogowa, asfalt, żywice, chemia samochodowa, oksydacja, zarysowania itd. Ceramiczne powłoki gwarantują nam skuteczną, a jednocześnie długotrwałą ochronę - zabezpieczony w ten sposób samochód można spokojnie użytkować przez pięć kolejnych lat.

Czym są ceramiczne powłoki na samochód?

Ceramiczne powłoki na samochód to specjalne komponenty silnie wiążące z lakierem, które mają zdolność przenikania bardzo głęboko w jego strukturę. Struktura lakieru samochodowego ma charakter porowaty (widać to podczas obserwacji pod mikroskopem). Nałożenie powłoki ceramicznej wypełnia wszystkie wolne przestrzenie między cząsteczkami, tworząc silną, gładką warstwę ochronną. Jest to przełomowa technologia w ochronie lakieru. W przeciwieństwie do standardowych wosków powłoka ceramiczna jest całkowicie odporna na utlenianie. Na samochodzie tworzy się warstwa, którą można porównać do twardej skorupy, która chroni lakier przed zarysowaniami, nadmiernym brudzeniem się i starzeniem.

Powłoki ceramiczne zapewniają tzw. efekt hydrofobowy, co oznacza, że wykazują zdolność odpychania cząstek wody. Dodatkowo zapewniają ochronę przed blaknięciem i matowieniem lakieru. Dodatkowo możemy docenić również możliwość znacznie szybszego mycia auta, a jednocześnie mniejszą jego podatność na zabrudzenia podczas użytkowania.