Logo Myjnia Estyma

Samochód należy myć nie tylko z zewnątrz, ale wewnątrz. Czyszczenie tapicerki samochodowej to dość spore wyzwanie, ale z całą pewnością konieczne. Chociaż tapicerka samochodowa jest na ogół dość trwała i odporna na zabrudzenia, to jednak pod wpływem intensywnego użytkowania również i ona może stracić swój pierwotny urok. Co powinniśmy zrobić, aby temu zapobiec?

Oprócz dokładnego czyszczenia tapicerki, niezbędne jest jej prawidłowego zaimpregnowanie i konserwację. Jest to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie jej przed zabrudzeniami i uszkodzeniami w przyszłości. Warto zatem raz na jakiś czas urządzić samochodowi “dzień pielęgnacji”, a właściwie dzień spędzony w profesjonalnej myjni, gdzie tapicerka zostanie dokładnie wyprana parą, a następnie pokryta specjalistyczną warstwą ochronną o właściwościach impregnujących.

Impregnacja tapicerki materiałowej

Zanim przystąpimy do prac związanych z czyszczeniem i impregnacją, należy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału tapicerka została wyprodukowana. Najczęściej są to wysokiej jakości tkaniny sztywne o dość specyficznym sposobie tkania. Dzięki temu materiał może skutecznie odpierać drobne zabrudzenia przez stosunkowo długi czas.

Niemniej jednak nawet tapicerka z najbardziej wytrzymałego i solidnego materiału w końcu będzie potrzebowała czyszczenia i impregnacji. Impregnacja tapicerki materiałowej zabezpiecza ją przed ponownymi zabrudzeniami i zaplamieniem. Podczas zabiegu impregnującego na włóknach tapicerki tworzy się mikroskopijna warstwa hydrofobowa, która wykazuje zdolność do skutecznego odpychania cząsteczek wody i brudu. W ten sposób sprawnie i prosto można usunąć wszelkie zanieczyszczenia pojawiające się na jej powierzchni, bez konieczności stosowania inwazyjnych środków czyszczących, które mogłyby spowodować przebarwienia i zniszczenie materiału.

Impregnacja tapicerki skórzanej

Również tapicerka skórzana wymaga odpowiedniego podejścia podczas zabiegów impregnacyjnych. Za sprawą odpowiedniej impregnacji “skóra” w naszym samochodzie będzie wyróżniać się miękkością i atrakcyjnym wyglądem, a jednocześnie zostanie optymalnie zabezpieczona przed wysychaniem i pękaniem. Do impregnacji tapicerki skórzanej wykorzystywane są wysokiej jakości preparaty, które zapewniają jej wyjątkową gładkość i odpowiednią przyczepność.