Logo Myjnia Estyma

Nie da się ukryć, że podczas sprzedaży używanego samochodu liczy się przede wszystkim jego stan techniczny. Sprawny, solidny, wytrzymały samochód z całą pewnością szybko znajdzie na siebie kupca. Niemniej jednak każdy pojazd oceniany jest również pod kątem wizualnym. Jeśli auto będzie zaniedbane, może być nam trudniej je sprzedać za oczekiwaną kwotę. Warto więc pomyśleć nad skutecznymi sposobami na podniesienie wartości pojazdu. I oczywiście nie chodzi tutaj o żadne “podstępne” sztuczki, mające na celu oszukanie potencjalnego nabywcy, lecz o profesjonalne przygotowanie auta do sprzedaży.

Przygotowanie auta do sprzedaży krok po kroku

W naszych poradach na temat przygotowania auta do sprzedaży skupimy się nie na kwestiach technicznych, lecz przede wszystkim wizualnych i zewnętrznych. Chodzi głównie uatrakcyjnienie pojazdu w taki sposób, by na pierwszy rzut oka, zanim jeszcze kupujący zapozna się z kwestiami technicznymi, już zaciekawił się jego nieskazitelnym wyglądem.

Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma oczywiście porządne mycie. Brudny zaniedbany, zaniedbany samochód może świadczyć o tym, że właściciel zwyczajnie o niego nie dbał.

Przed sprzedażą warto oczyścić wszystkie elementy pojazdu, nie tylko zewnętrzne. Bardzo ważne, a jednocześnie najbardziej pracochłonne jest doczyszczenie tłustych plam z oleju znajdujących się na silniku. W tym przypadku koniecznie należy skorzystać z usług myjni samochodowej, nie tylko z uwagi na pracochłonność tego zabiegu, ale również ze względu na szkodliwość dla środowiska. Trzeba również uważać na samochodowe instalacje elektryczne. Podczas nieumiejętnego mycia z zastosowaniem zbyt wysokiego ciśnienia można uszkodzić kable i podzespoły. Nie można też zbytnio zamoczyć głowicy rozdzielacza zapłonu i rozrusznika, ponieważ doprowadzi to do problemów z uruchomieniem pojazdu. Przed sprzedażą samochodu warto nieco bardziej skupić się na oczyszczeniu błotników, zderzaków, nadkoli, kół, miejsc wokół klamek, klapek od wlewu paliwa i wszystkich szyb.

Najwygodniejszym, a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem będzie oddanie samochodu w ręce specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnym przygotowywaniem pojazdów do sprzedaży. Z usług tego rodzaju można skorzystać w wybranych myjniach samochodowych, które zapewniają swoim klientów tego rodzaju pomoc. Oprócz standardowych zabiegów mycia silnika, podwozia i karoserii, prania i impregnacji tapicerki można liczyć na m.in. polerowanie lakieru, pranie wnętrza pojazdu, mycie silnika, konserwacja wszystkich elementów plastikowych oraz ozonowanie wnętrza i klimatyzacji.