Logo Myjnia Estyma

Czyszczenie gorącą parą coraz powszechniejsze zastosowanie nie tylko w naszych mieszkaniach, domach czy różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej, ale również i w przypadku samochodów. To jedna ze skuteczniejszych metod na dokładne doczyszczenie różnego rodzaju zanieczyszczeń na tapicerce bez konieczności stosowania środków chemicznych.

Zalety czyszczenia parowego tapicerki samochodowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej to całe spektrum zalet, które coraz częściej doceniane są przez właścicieli pojazdów, ochoczo korzystających z tego typu usług w profesjonalnych myjniach.

Przede wszystkim czyszczenie tapicerki metodami tradycyjnymi zwykle wymaga zastosowania chemicznych środków czyszczących. Niektórych plam nie da się usunąć bez użycia modnych preparatów. Takie rozwiązanie jest nie tylko nieekologiczne, niezbyt korzystne dla naszego zdrowia, to jeszcze bardzo często okazuje się nieskuteczne. I właśnie w takich przypadkach gorąca para wodna okazuje się bezkonkurencyjna!

Gorąca para wodna, rozprowadzana po tapicerce samochodu przy pomocy specjalnego urządzenia, pozwala skutecznie usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia bez konieczności używania detergentów i innych środków czyszczących. Pod wpływem wysokiej temperatury i wilgoci cząsteczki brudu odspajają się od czyszczonej powierzchni, a następnie są z łatwością usuwane.

Parą można czyścić tapicerkę, ale również powierzchnie twarde i gładkie powierzchnie. Zabrudzenia usuwane są ze wszystkich szczelin i nierówności, a wraz z nimi neutralizowane są przykre zapachy. Tego nie bylibyśmy w stanie dokonać używając zwykłej szmatki czy szczotki.

Czyszczenie parowe pomaga również pozbyć się wszelkich szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów. Wysokie temperatury skutecznie eliminują roztocza, zarodniki pleśni, bakterie i wirusy itd. Z tego też powodu czyszczenie pojazdów parą zalecane jest w przypadku osób, które borykają się z problemem alergii wziewnych, a także rodziców często przewożących w swoim pojeździe dzieci.