Logo Myjnia Estyma

Nawet w najbardziej zadbanych samochodach pod wpływem regularnego użytkowania mogą pojawić się niechciane zapachy we wnętrzu. Dotyczy to przede wszystkim aut, w których palone są papierosy, przewożone zwierzęta, często spożywane bywają posiłki czy używane są środki chemiczne o nieprzyjemnej woni. Tego rodzaju aromatów nie pozbędziemy się domowymi sposobami. Najlepiej wykonać wówczas ozonowanie wnętrza samochodu.

ozonowanie samochodu

Ozonowanie – sposób na przyjemną woń w samochodzie

Ozonowanie to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najprostszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu. Pozbywamy się w ten sposób nie tylko przykrych zapachów, ale również pleśni, alergenów, pyłów, które skrywają się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku naszego auta, a często nawet są niezauważalne ludzkim wzrokiem.

Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Ulegając rozpadowi, wytrąca się obojętna cząsteczka tlenu O2 i aktywny wolny atom tlenu. Podczas procesu ozonowania samochód jest dezynfekowany, a wszelkie bakterie zostają zniszczone. Co więcej, wnętrze jest odkażone, dzięki czemu znika problem nieprzyjemnego zapachu, np. po dymie papierosowym.

Ta metoda czyszczenia wnętrza pojazdów szczególnie polecana jest w przypadku alergików. Ozonowanie jest w stanie usunąć wszelkie pyłki, roztocza i drobnoustroje, które mogą powodować reakcję alergiczną czy atak astmy.

Co więcej, ozonowanie pozwala usunąć wszelkie toksyczne substancje, które mogą znajdować się w tapicerce pojazdu. Zaliczamy do nich przede wszystkim pozostałości po środkach czyszczących. Ozon to również skuteczny środek dezynfekujący, który jednocześnie nie działa szkodliwie na ludzki organizm. Dzięki ozonowaniu możemy pozbyć się wszelkich zapachów pochodzenia organicznego i nieorganicznego.

Profesjonalne myjnie samochodowe coraz częściej świadczą usługi z zakresu kompleksowego ozonowania wnętrza pojazdów. Ceny nie są wysokie, wynoszą średnio ok. 50 zł. Ozonowaniu można poddać nie tylko wnętrze samochodu, ale również klimatyzację. Cały proces trwa szybko, a najwygodniej wykonać ozonowanie przy okazji standardowego mycia pojazdu.