Logo Myjnia Estyma

Wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, w jaki sposób i czy w ogóle myć swoje pojazdy zimą. Czyszczenie samochodów jest jak najbardziej wskazane, aczkolwiek w okresie zimowym wszelkie czynności z tym związane należy wykonywać znacznie ostrożniej niż latem.

myjnia samochodowa lublin

Dlaczego należy myć samochód zimą?

Pojazdy zimą wymagają mycia i to bardzo dokładnego. Zimowe miesiące to czas, kiedy w trosce o nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy drogowcy obficie posypują drogi solą, piaskiem, a czasami nawet żwirem. Niestety wszystkie te substancje są bardzo niebezpieczne dla naszych pojazdów. Znacząco przyspieszają procesy korozyjne. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy regularnie usuwać z wszystkich elementów zewnętrznych pojazdu wszelkie zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim drobny piach i sól.

Bez większych obaw możemy myć pojazd w temperaturach powyżej 2°C. Raczej nic nie powinno się wówczas stać z poszczególnymi elementami samochodu, szczególnie uszczelkami. Jeśli jednak temperatura spada poniżej 0°C, nie powinniśmy samodzielnie myć auta, jeśli nie posiadamy ogrzewanego garażu. W innym przypadku narażamy się na zamarznięcie uszczelek, a nawet zamków. Co więcej, po umyciu pojazdu na mrozie od razu utworzy się cienka warstwa lodu na nadwoziu.

Jak i gdzie myć samochody zimą?

W związku z przedstawionymi wyżej argumentami mycie i pozostawianie mokrego pojazdu na mrozie może być bardzo niebezpieczne. Jeśli temperatura spada poniżej 0°C również nie należy korzystać z popularnych myjni samoobsługowych, ponieważ efekt może być taki sam.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem zimą jest skorzystanie z myjni ręcznej. Są one nieco droższe niż myjnie samoobsługowe, ale tylko z myjni ręcznej otrzymamy pojazd czysty, a przede wszystkim całkowicie osuszony, dzięki czemu będziemy mogli nim jeździć i parkować na zewnętrznych parkingach nawet w minusowej temperaturze. Co więcej, wiele myjni tego rodzaju oprócz standardowego czyszczenia aut oferuje również wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, które zimą mogą znacząco poprawić stan naszego nadwozia, zabezpieczając go przed zimowymi czynnikami zewnętrznymi.