Logo Myjnia Estyma
dywaniki samochodowe

Gumowe dywaniki samochodowe należą do bardzo często wybieranych, zwłaszcza do aut, które są silnie eksploatowane w miejscach, z których można nanieść do pojazdu wiele różnych zanieczyszczeń.

znak zapytania

Posiadając samochód stajemy przed różnymi wyborami. Jednym z nich jest to jaką powłokę na niego nałożyć. Zapewnia ona naszemu autu ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a w niektórych przypadkach chroni przez zarysowaniami. Przyjrzyjmy się powłoce kwarcowej i ceramicznej, które to od tradycyjnego wosku są zwyczajnie trwalsze i skuteczniejsze.

ekologiczna myjnia

Troska o środowisko może odbywać się na wielu płaszczyznach, a o naturę dbać można także wtedy, kiedy myjemy samochód! Ekologiczne myjnie samochodowe stają się coraz popularniejsze i nic dziwnego. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Jakie są cechy myjni ekologicznych? Dlaczego warto z nich korzystać przy myciu auta?

ręczne mycie auta

Upał, kurz, owady to nieodłączne atrybuty letniej aury, które wpływają na karoserię auta. Mycie samochodu latem wymaga odpowiedniego postępowania, by nie uszkodzić karoserii oraz nie doprowadzić do pęknięcia szyb.

korozja nadwozia

Korozja metali, to proces stopniowego niszczenia ich struktury, w wyniku chemicznych reakcji ze składnikami otoczenia lub procesów elektrochemicznych. Aby go ograniczyć, należy doprowadzić do odcięcia dostępu tlenu do metalu. Dawniej efekt taki uzyskiwano dzięki konserwacji. 

mycie samochodu

Nieumiejętnie wykonywana pielęgnacja samochodu będzie miała efekt odwrotny do zamierzonego, może bowiem doprowadzić do poważnych uszkodzeń lakieru na nadwoziu. Jakie są najczęściej popełniane błędy w tym obszarze oraz jak ich unikać?

auto detailingiem

Mycie pojazdu można porównać do zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych, które mają miejsce w domowej łazience albo podczas godzinnej wizyty w salonie kosmetycznym. Idąc tym tropem, auto detailing trzeba przyrównać do kilkudniowej wizyty w Spa, podczas której specjaliści troskliwie i kompleksowo dbają o nasze ciało. Wyjaśniamy, w jaki sposób auto detailing odróżnia się od mycia samochodu.

konserwacja powłoki ceramicznej

Powłoka ceramiczna wynosi maksymalnie 5 mikronów i rysuje się tak samo jak lakier, dlatego wymaga prawidłowej konserwacji, aby mogła na długo nam posłużyć.  Jak każda warstwa ochronna, tak i powłoka ceramiczna ulega stopniowemu zużyciu. Nieodpowiednia pielęgnacja prowadzić może w linii prostej do powstawania rys oraz pęknięć lakieru. Z czasem straci on też swój blask i zmatowieje. Można temu zapobiec dbając regularnie o trwałość powłoki ceramicznej. Zdradzamy, czym powinna się charakteryzować prawidłowa konserwacja powłoki ceramicznej.