Logo Myjnia Estyma
hydrofobizacja szyb

W pielęgnacji aut często skupiamy się jedynie na karoserii, tapicerce, poprawnym funkcjonowaniu silnika oraz wszystkich mechanizmów. Często zapomina się o bardzo ważnym elemencie, jakim są szyby, a to właśnie one zapewniają nam dobrą widoczność, bezpieczeństwo i komfort podczas jady. Skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym szyb samochodowych jest hydrofobizacja. Na czym ona polega i jakie są korzyści z jej stosowania?

Zażółcone reflektory

Zmatowione lub zażółcone reflektory to częsty problem aut starszej daty. Dzieje się tak, gdyż klosze lamp wykonane są z tworzyw sztucznych, które podczas jazdy są wyeksponowane na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych. Wiatr, piach, kwaśne deszcze, sól drogowa, zmienne temperatury oraz promieniowanie UV negatywnie wpływają na tworzywo sztuczne, dlatego też po kilku lub kilkunastu latach powierzchnia klosza lampy zaczyna się utleniać, a reflektory żółkną i matowieją. Pojawia się wtedy pytanie: zakup nowych czy regeneracja? Oto kilka argumentów za tym, że polerowanie wystarczy, aby nadać reflektorom samochodowym drugie życie.

 Polerowanie karoserii

Polerowanie karoserii teoretycznie wydaje się dziecinnie proste. Polega ono na mechanicznym usunięciu warstwy zewnętrznej uszkodzonego lakieru, a następnie na doprowadzeniu do gładkości i błysku pozostałej powłoki. Wielu kierowców podejmuje się wykonania tego zadania na własną rękę, lecz zamiast cieszyć się idealnie błyszczącą powierzchnią, znajdują na niej smugi, zarysowania, a efekt nie jest taki, jakiego oczekiwali. Dlaczego? Oto kilka błędów popełnianych podczas samodzielnego polerowania lakieru.

impregnacja tapicerki w aucie

Skórzana tapicerka, niezależnie w jakim aucie się znajduje, zawsze podnosi jego walory estetyczne oraz daje namiastkę klasy i luksusu. Nowa skóra na fotelach zawsze wygląda świetnie, lecz po kilku latach użytkowania, jeśli nieodpowiednio dbamy o tapicerkę, możne mieć ślady zabrudzeń i przetarcia. Skórzana tapicerka ma naturalną warstwę ochronną, która zabezpiecza ją przed wilgocią, promieniowaniem UV oraz działaniem wysokich i niskich temperatur, a także ułatwia czyszczenie. Z upływem czasu i każdym kolejnym myciem warstwa ochronna jest powoli usuwana, a jeśli dopuścimy do jej całkowitego zniknięcia, to skóra może blaknąć, tracić swoją naturalną strukturę lub pękać. Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, tapicerki skórzane należy impregnować co 3-4 miesiące. Jakie są benefity procesu impregnowania?

czystość silnika

Silnik to serce samochodu. To od niego zależy prawidłowe funkcjonowanie auta, dlatego powinien zostać otoczony szczególną uwagą przez kierowców. Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie dobrej jakości olejów i płynów chłodniczych, ale nie można również zapomnieć o stanie zewnętrznym jednostki napędowej. Wielu kierowców nadal zadaje sobie pytanie, czy w ogóle warto czyścić silnik. Oto kilka benefitów wynikających z dbania o czystość silnika.

Powłoka kwarcowa

Wizytówką każdego samochodu jest karoseria. Stan lakieru, obecność zarysowań, uszkodzeń, rdzy, połysk i nasycenie koloru to czynniki, według których oceniamy auto niezależnie od jego wieku. Aby zapewnić idealny stan karoserii i ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, stosowane są różnego rodzaju powłoki zabezpieczające. Przyjrzyjmy się jednej z nich – powłoce kwarcowej. Jakie ma właściwości i dlaczego warto ją stosować?

mycie auta zimą

Wielu kierowców obawia się mycia samochodu zimą. Ba! Wielu z nich zupełnie z niego rezygnuje, zwłaszcza w okresie ciągłych mrozów. Głównym powodem jest ryzyko zamarzania uszczelek i zamków. Z drugiej strony jednak zima to okres, kiedy auto jest szczególnie narażone na brud oraz szkodliwe działanie soli drogowej i chlorku wapnia, które w połączeniu z błotem pośniegowym przywierają do zakamarków auta i niszczą jego podwozie, karoserię oraz przyczyniają się do powstawania rdzy. Dlatego też zimą powinniśmy szczególnie zadbać o auto i paradoksalnie myć je częściej niż latem. Jak to robić w sposób bezpieczny dla pojazdu? Oto kilka porad.

auto detailingu

Na polskich drogach każdego roku pojawia się co raz więcej wyjątkowo zadbanych aut, które swój ponadprzeciętny wygląd zawdzięczają specjalistycznym zabiegom wykonywanym w studiach auto kosmetyki. Pielęgnacja samochodów staje się popularnym sposobem na dbanie o stan pojazdu, a także metodą na podniesienie komfortu i przyjemności z użytkowania auta.